Úvod      O nás     Bohoslužby      Kostelík      Co dělat, když      Galerie      Setkání      Ke stažení      Kontakt     Infoportál     

 

O nás


Farář

„Slušelo by se vám povědět něco o sobě, ať se lépe poznáme. Jmenuji se Martin Kopecký. Narodil jsem se sice v Boskovicích, ale celý život jsem doposud prožil v Blansku. Duchovním správcem blanenské farnosti jsem od roku 2000, v ostatních farnostech od roku 2001 administrátorem, ale už od roku 1995 jsem zde byl kazatelem. Mám rád své poslání v tomto kraji, i když projít a přežít všechna úskalí, být farářem v 21. století nejsou nikterak jednoduchá. Poznal jsem, že víra má pro mě osobně i pro druhé nejen smysl, ale i sílu. Není pro mě berličkou, ale pevnou půdou pod nohama.

 Apoštol Pavel (můj svědek víry) osm hodin denně pracoval – šil stany, osm hodin vyučoval ve víře a osm hodin spal – odpočíval. Snažím se přes dílčí nezdary podobně jít svojí kněžskou službou a udržet si co největší kontakt s každodenní realitou života mezi lidmi. V občanském povolání pracuji 20 let jako stavbyvedoucí na stavbách v Blansku a okolí. V konfrontaci se vším, co náš čas nese s sebou, proto si také dovolím říci, že rozumím obyčejným lidem i problémům každodenního života.

S manželkou Ivanou (pracuje jako učitelka zpěvu v ZUŠ Blansko) se snažíme vychovávat děti Petra, Martina a Annumarii.

 

Rád se s vámi se všemi uvidím. Mám rád lidi, a když cítím, že lidé dovedou tuto službu ocenit tím, že přijdou, pobaví se, obyčejně lidsky dovedou přijímat, je to pohlazení po duši všem. Zkuste i vy objevovat tuto krásu stránky lidského života. Těším se s vámi na jakákoliv setkání. Pravidelně se za všechny modlím a pamatuji na vás.

Rada starších

Rada starších je společenstvím lidí, co se s bratrem farářem starají o chod naší farnosti. Nesou na svých bedrech zodpovědnost za její fungování. Účty ze svého správcovství a hospodaření skládají před výročním shromážděním věřících jednou za rok, zpravidla v březnu. Můžete se na ně obrátit ve všech oblastech života farnosti, ptát se, podávat návrhy, poradit či pomoci. Rada starších se setkává každé 2. pondělí v měsíci v 19:30 hodin.

 

Předseda

Dagmar Bačkovská (* 1954) - statutární zástupce farnosti

 

Místopředseda

Mgr. Hana Sležková (* 1981) – zastupuje předsedu, píše zápisy

 

Finanční zpravodaj

Jitka Alexová (* 1954) - veškeré finanční otázky, sbírky, dary, církevní daň - statutární zástupce

 

Farář

Martin Kopecký (* 1977) - duchovní život farnosti, bohoslužby, obřady - statutární zástupce

 

Členové

Alena Ševčíková (*1949), Jan Nečas (*1951), Ivana Flesingerová (*1970)

 

Revizní výbor

Vladimíra Konečná (* 1982), Hana Dvořáková (*1956), Lenka Láníčková (*1964), Blažena Jabůrková (*1952),

 

 

Další spoluslužebníci ve farnosti, kteří napomáhají k dobrém, jsou:

 

Varhaníci

PhMr. Jiří Pokorný, Mgr. Dagmar Kulaviaková, Mgr. Martin Jakubiček, Ivana Kopecká Dipl. Um.

 

Lektoři

Soňa Jokešová, Mgr. Hana Sležková, Vladimíra Konečná, Hana Dvořáková, Lenka Láníčková, Ivana Flesingerová, Doc. Phdr. Eva Minářová Csc., Ivana Kopecký Dipl. Um.

 

Kostelník

Jan Nečas

 

Průvodce v kostele

Ing. Josef Řádek, Mgr. Alena Kárská

Náboženská obec Československé církve husitské v Blansku Telefon: 606 702 768 E-mail: fararmartin@seznam.cz