Úvod      O nás     Bohoslužby      Kostelík      Co dělat, když      Galerie      Setkání      Ke stažení      Kontakt     Infoportál     

 

Aktuality


FARNÍ MASOPUST SE ZABÍJAČKOU

Na poslední únorovou neděli 26. 2. 2017 připravujeme tradiční Farní masopust, se zabijačkou.

V 9:00 hodin společně prožijeme nejprve bohoslužby v dřevěném kostele v Blansku, zpívají s holkami i děti. Po bohoslužbách bude na kostelní zahradě posezení, zabijačková polévka a spousta dalších specialit! Příjemné posezení, na harmoniku hraje Liduška. Příspěvky na stůl jsou vítány;-). Jde o produkty z domácího prasete z Račic a domácí udírny. Využijte toho, je to všechno připravené speciálně pro vás.

Potom se už otevřeme cestě k postní přípravě na slavení Velikonočního tajemství. Ve středu 1.3. v 17:30 hodin budeme prožívat POPELEČNÍ STŘEDU. Bude udílený Popelec a přijmeme svátost Pokání s veřejnou zpovědí. Těším se na vás.

Bratr Martin a spolupracovníci.


POŽEHNÁNÍ NOVÉHO KALICHA A CIBORIA V NEDĚLI 20. LISTOPADU 2016 V BLANENSKÉM DŘEVĚNÉM KOSTELE

O slavnosti díkůvzdání za úrodu, nám bratr farář představil nové Ciborium, schránku na hostie, která bude v blanenském svatostánku. Je darem manželů Hubálkových z Brna. Rada starších se rozhodla k Ciboriu pořídit i nový kalich, který je darem manželů Hradových z Klepačova. Na svátek Ježíše Krista Krále v neděli 20. listopadu 2016 v 9:00 hodin prožijeme slavnost požehnání těchto nových liturgických předmětů. 


Náboženská obec Československé církve husitské v Blansku Telefon: 606 702 768 E-mail: fararmartin@seznam.cz